Boo

Nejčastější dotazy - svatba

Nejčastější dotazy - svatba

Plánování svatby je období, které může být občas i malinko stresující. Je kolem toho spousta věcí, na které potřebujete odpověď a chcete se zeptat. Tady je pár tipů, které Vám možná trochu pomůžou. Nafotila jsem přes 100 svateb, a tak už dopředu vím, co se asi tak může stát. Kdo kam půjde zrovna teď a jestli zase tenhle strýc z Moravy kopne již po desáté do lopatky se zametenými střepy. Nebojte se, jsem v tom s vámi, užijeme si to a ve váš svatební den vám budu krýt záda.

down

Kreativní, přirozená, reálná. Je to tak?

Takto totiž většina lidí popisuje styl, jakým fotografuji a jsem za to moc ráda. Možná věcem občas trochu pomůžu, ale ne násilně a snažím se vždy zachovat prostor pro kreativitu.

Lidé zůstávají na fotkách těmi lidmi, jakými jsou ve skutečném životě. Hlasití, blázniví, usměvaví, ale i plaší nebo rezervovaní. Nejlepší na mé práci je zaznamenávat realitu v tom nejlepším možném světle, vždy však takovou, jaká opravdu je.

Každá svatba je trochu jiná, proto se snažím zaznamenat právě jejich jedinečnost. Jednu věc mají všechny svatby společnou. Tvoří je vždy rodina a kamarádi a atmosféra svatebního dne je tak nezaměnitelná. A to je skvělé!

Mám ráda legraci. Zdá se, že tyhle crazy situace přicházejí s přibývajícím množstvím alkoholu. Miluju večírky a fotky z nich.

 

Fotíte detaily, výzdobu a prostředí svatby?

Jasně, moje hlavní zaměření jsou lidé na svatbě. Vždy zaznamenávám také květiny, oznámení, dorty, skládané papírové růžové plameňáky Prostě

všechny tyhle detaily, které daly tolik práce, tvoří Váš den a chcete je na fotkách vidět i po letech.

 

 

Jak je to se skupinkami?

Hned po obřadě většinou fotíme skupinovou fotografii a skupinky. Naprosto chápu, že většina párů chce mít skupinky. Vaši rodiče, babičky a prababičky se na ně těší a očekávají, že je ze svatby dostanou. Není to ta nejzábavnější věc na svatbě, ale zvládneme to. Žádný problém! Je dobré si připravit malý seznam skupinek celý proces to hodně zrychlí. Ideální počet skupinek je 10-15, ale je to ve vaší režii.

 

Jak dlouho s námi o svatbě budete?

Budu s vámi celý den, od ranních příprav až po večerní párty. Obvykle to dělá 12 hodin, například od 9-21:00 hodin. Nebojte se, že budu řešit přesný čas a hlídat minuty. Obvykle na svatbách zůstávám ještě déle. Pokud je zábava a mám co fotit, budu tam s Vámi.

 

Jak a kde se potkáme?

Svatební schůzky probíhají v mém pelhřimovském ateliéru nebo v okolí Pelhřimova, občas i vy navrhnete místo, které máte rádi a lze se vždy dohodnout.

Součástí předsvatební schůzky je i fotografování ve stylu "RANDE". Máte tak možnost si fotografování vyzkoušet nanečisto před svatbou a také se díky tomu trochu více seznámíme. Z fotografování ode mě dostanete 10 fotografií v digitální podobě.A co dělat, když bydlíme moc daleko nebo v zahraničí?

To vůbec není problém, můžeme si napsat a vše domluvit přes mail, zavolat si nebo se vidět přes Skype, cokoliv Vám vyhovuje. Jsou páry, se kterými se poprvé vidím až na svatbě a také to zvládáme.

 

Účtujete si cestovné?

Ne pro svatby na Vysočině. Těm ostatním účtuji pouze projeté palivo. V případě zahraničních svateb si účtuji také letenku a ubytování.

 

Jak dlouho již fotíte svatby?

Letos to bude desátá sezóna, co naplno fotím svatby a v současnosti je to také moje jediná práce. Jsem naštěstí jedním z těch lidí, kteří dělají svůj “dream job”. Neměnila bych.

 

Požadujete na svatbě jídlo?

Ne, absolutně ne! Můžu si přivést své vlastní jídlo, vždycky mám v autě Flapjack a absolutně s tím nemám problém. Jestli mě zahrnete do seznamu Vašich hostů i pro stravování, bude to samozřejmě skvělé (nemám žádné diety a omezení), ale rozhodně nemějte pocit, že to udělat musíte.

 

Co budeme dělat, když bude pršet?

Je to věc, která většinou dělá snoubencům starosti, ale věřte mi, že nemusí. Mám několik průhledných deštníků a většinou se během dne alespoň na pár minut počasí umoudří. Mám spoustu krásných fotografií párů z deštivého nebo větrného počasí. Potřebujete jen nadšení do toho jít a v ideálním případě holínky.

 

Kolik fotografií přesně dostaneme?

Nemám přesný limit počtu fotografií. Určitě dostanete něco mezi 650-750 plně upravených fotografií s průběhem vašeho svatebního dne.

 

Kdo bude fotit?

Vždy já. Není nikdo, kdo by za mě fotografoval

 

Co se stane, když náhle onemocníte?

K této situaci naštěstí ještě nedošlo, přesto jsem pro jistotu součástí komunity svatebních fotografů, se kterými si v podobných chvílích kryjeme záda. Jsme v pravidelném kontaktu, účastníme se společných školení a vzdělávacích akcí v oboru a jsou z nás přátelé. Věřím, že jsem schopná sehnat adekvátní náhradu. Není to 100% jistota, je to moje 100% snaha o řešení. Jak jsem psala, ještě se tak nestalo, takže ťuk ťuk na dřevo

 

Pomoc!! Strašně, strašně nerad se fotím. Co s tím? Zvládnu naše párové focení?

Tak v tomhle nejste sám. Je nás takových více. Snažím se, aby naše focení bylo co nejpřirozenější. Půjdeme na procházku, budu vás směrovat, abyste na fotografiích vypadaly co nejlépe. Jsem pro opravdové a autentické momenty mezi páry. Bude to zábava, uvidíte. A nebojte se, focení se mnou nikdy netrvá hodiny.

 

Kde najdu svoje fotografie?

Pošlu Vám odkaz na soukromou galerii s heslem pro přístup k ní. Je možné ji prohlížet na všech zařízeních, tabletech, telefonech, počítačích a vždy se přizpůsobí. Fotografie posílám cca do 14 dní, v letním období maximálně do 3 týdnů od vaší svatby. Fotografie v galerii budou v plném rozlišení a všichni vaši kamarádi, přátelé a známí, kterým pošlete odkaz, si je budou moci stáhnout a případně vytisknout.

 

Mám ještě spoustu další otázek, co s tím? Napište mi na pickova.veronika%z%gmail.com nebo přes formulář zde na webu.

 

 

 

Napište mi