Boo

Nejčastější dotazy - rodina, newborn, očekávání

Nejčastější dotazy - rodina, newborn, očekávání

Několik otázek, na které se obvykle ptáte, než za mnou vyrazíte na rodinné, těhotenské nebo mimi focení.

down

Kde najdu ateliér?

Ateliér se nachází v budově současné pošty v Pelhřimově, Svatovítské náměstí 126, vchod je zezadu od parkoviště pošty. Projeďte dozadu okolo budovy Alianz a tam uvidíte parkoviště. Prozvoňte mě prosím na 722968220, přijdu si vás vyzvednout.

 

Jsme čtyřčlenná rodina, jaké oblečení si máme vzít?

Vhodné oblečení výrazně ovlivní výslednou fotografii. U fotografování větší skupiny osob obecně vypadá dobře sladění do jednoho či několika málo odstínů. Nikdy neokoukaná klasika jsou modré kalhoty – džíny a bílá košile, tričko, top, halenka. Můžete zvolit jednu dominantnější barvu, kterou následně uplatníte na všech, nebo třeba jen na několika členech rodiny. U maminky to bývá výrazný

topík, u holčiček šatičky. Ostatní oblečení bude může být v jemnějších a neutrálnějších barevných tónech. Lépe vypadá oblečení bez nápisů, čísel a složitých střihů. Obecně mám mnohem raději světlejší a neutrální barvy a do ateliéru ideálně bílou. Určitě si na fotografování můžete vzít více variant oblečení a něco vybereme na místě. Spoustu inspirace najdete například na Pinterstu. Pokud nebudete proti, v ateliéru fotím naboso.

 

Můžeme fotit na našem oblíbeném místě?

Ano, určitě můžeme, naopak jsem ráda, když máte k místu osobní vztah. I tohle ovlivní výslednou fotografii.

 

Jak dlouho bude focení trvat?

Obvykle se vejdeme do 60 minut.

 

Proč fotíte v ateliéru pouze dopoledne a do 14:00 hodin?

V ateliéru fotím na přirozené světlo, obzvlášť pak malé děti. Mám zkušenost, že reagují špatně na blesky, fotografie pak nejsou přirozené a o přirozenost mi jde především.

 

Čekáme miminko, kdy se můžeme fotit a kde se fotí?

Těhotenské fotografie se dají fotografovat již od 28. týdne do cca 33. týdne, záleží na tom, jak se budoucí maminka cítí, jak velké má bříško a jak velké ho na fotografiích chce mít. Je možné fotografovat v mém Pelhřimovském ateliéru nebo v exteriéru v okolí Pelhřimova. V některých termínech je v současnosti oblíbená možnost lifestylového fotografování na chatě ve skandinávském stylu, která se nachází asi 6 km od Pelhřimova. Ukázky z focení na chatě jsou k vidění taktéž na blogu.

 

Jaké oblečení si vzít na těhotenské focení a může přijít i partner?

Ano, při těhotenském focení je partner žádoucí, ale pokud nebude chtít přijít nebo prostě zrovna nemůže, zvládneme to i bez něj. Pokud se focení zúčastní i partner či děti, vyberte si prosím oblečení, které spolu barevně ladí a má jednotný styl na společnou fotku. K těhotným dle mého názoru spíše sluší světlejší, neutrální tóny. Lépe vypadá oblečení bez nápisů. Bylo by dobré mít s sebou světlé i tmavé spodní prádlo. Pokud máte oblíbené šaty, body, sukni, ve

které se momentálně cítíte dobře, vezměte ji. Mám několik druhů těhotenského oblečení vhodného pro focení. Konkrétně bílé sukně, topy, šaty, plédy a společně určitě něco vybereme. Pokud fotografujeme venku a na chatě ve skandinávském stylu, hodí se spíše volné, ležérní oblečení, pletené svetry, šály a klidně i šaty. Džíny a plátěné kalhoty také nejsou špatné. V chatě a v interiéru, především když budete chtít vyfotit nahé bříško, vypadají dobře delší cardigany, svetry nebo košile, které zakryjí boky a přes prsa pak může být vysunuté tričko, lambada nebo pěkná podprsenka.

Přineste si sebou vhodný doplněk. Obrázek z ultrazvuku, dětské botičky, hračku, dudlík, dupačky. Vše můžeme během focení použít.

 

 

Jak vypadá focení novorozenců?

Větší část fotografování zabírá focení s rodiči, jen s maminkou nebo se sourozenci. Mazlící fotky, na kterých si užíváte svoje miminko, jsou pro mě nejdůležitější. Budu Vás navigovat tak, aby vznikly opravdu pěkné fotografie.

Samotná miminka fotografuji na polohovacím polštáři, který mám na fotografování přizpůsobený. Zabalím je do wrapu, což je pružný pruh látky, ve kterém jsou miminka obvykle spokojená a jsou pak pěkná na fotografiích. Z toho obvykle vzniknou cca 4-5 fotografie samotného miminka.

Vždy se snažím vyfotografovat i nějaké detaily. Pusinku, nosík, řasy, nožičky. Ráda fotografuji detaily rukou rodičů s miminkem, proto je dobré mít ostříhané a čisté nehty. Maminky s nalakovanými nehty, dejte si pozor na oloupaný lak, ten na fotografiích nevypadá dobře.

Mám také kompletní vybavení na fotografování miminek. Čelenky, čepičky, wrapy, tudíž sebou nic nepotřebujete. Stačí vám, co sebou běžně nosíte při

cestách s miminkem. Náhradní plínky, přebalovací podložky, vlhčené ubrousky, plínku na utírání pusinky.

 

Kdy nejpozději můžeme s miminkem přijít a kde se fotí?dy nejpozději můžeme s miminkem přijít a kde se fotí?

Focení miminek probíhá v mém pelhřimovské ateliéru. Focení nemám časově omezené například tak, že malá miminka fotím pouze do 14 dní. Je možné fotit klidně i ve třech měsících. Na mém blogu a v portfoliu najdete ukázky z fotografování miminek a jsou tam fotky i větších dětí, například tří měsíčních. Sice už nebudou při fotografování pořád spinkat, ale to vůbec nebrání v tom vytvořit krásnou rodinnou vzpomínku.

 

Jaké oblečení si na focení s miminkem máme vzít?

Bílou a zase bílou. Koukněte se do mého portfolia a přesvědčte se sami. Vypadá to prostě dobře. Oblečení při fotografování miminek výrazně ovlivní výslednou fotografii. Znovu zopakuji, že lépe vypadá oblečení bez nápisů, čísel a složitých střihů. Já osobně mám nejraději pro rodiče bílé, světlé, nebo krémové oblečení.

 

Mám ještě spoustu další otázek, co s tím? Napište mi na pickova.veronika%z%gmail.com nebo přes formulář na webu zde

Napište mi