Boo

SVATBA Marcela & Ara

SVATBA Marcela & Ara

Na Kmíně 

down

What a ride! What a cocktail of colours, laughter & love…
That happens when the bride comes from the Czech Republic and her ‘now’ husband from Lebanon and live together in Berlin.
All their close friends and family from around the world reunited in a small village located near Prague and created this perfect, colourful and unforgettable experience for everyone.
I didn’t know what to take a picture of first as there was so much going on, how emotional it was seeing everyone getting along, laughing, giggling…cuddling and just having a ball!
I can certainly say that was one wedding to remember  and I’m pretty sure not just for me behind the camera lens but for all the guests & staff at the wedding venue ‘ Na Kmíně’.

Marcela & Ara, thank you from the bottom of my heart that I could be a part of your special day!

With love. V.

Tohle byla zase jízda…Když je nevěsta Česka a ženich z Libanonec, společně žijí v Berlíně , na svatbu se kvůli nim do malé vesničky za Prahou do sjede parta kamarádů z celého světa a francouzsko-libanonská –česká rodina,  vznikne  úžasný, barevný a nenapodobitelný multikulturní mix.

Nevěděla jsem, co fotit dřív, kolik bylo slz a objímání a úsměvu. Bylo vidět, že si tihle všichni společně hrozně rádi vidí a užívají si čas strávený dohromady. Na Kmíně svatby umí na jedničku a tak to prostě nemohlo dopadnout jinak než dobře.

Marcelo a Aro, bylo to skvělý a díky, že jsem mohla být u toho s vámi.

S láskou. V.